HUSQVARNA POLAND Sp. z o.o.: Budowa nowej fabryki w Mielcu

8-07-2010

Husqvarna w Polsce zatrudnia  60 osób. - Wybór padł na Mielec z kilku względów m.in. na położenie, a także na dostępności wykwalifikowanej kadry – mówi Krzysztof Wardęga, dyrektor Husqvarna Polska.

Osoby, które znajdą zatrudnienie w firmie, będą musiały wykazać się bardzo wysokimi kwalifikacjami oraz zręcznością. Czas w jakim jedna kosiarka jest składana na linii montażowej wynosi 40 sekund, a czas składania tzw. ridera to dwie minuty wyjaśnia Maria Wallin, dyrektorka mieleckiej fabryki.

Zakład będzie miał powierzchnię 25 tysięcy m2 i dwie linie montażowe - jedną dla kosiarek samojezdnych (riderów) i drugą dla zwykłych. W liczbie ponad 35 tysięcy sztuk rocznie produkowane będą trzy typy riderów. Z taśm zjedzie ponad 130 tysięcy sztuk dwóch typów kosiarek zwykłych.

Husqvarna jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń mechanicznych (kosiarki i pilarki. Przychody firmy za 2009 r. osiągnęły 34 miliardów koron szwedzkich. Ma między innymi 10 fabryk w Europie i sześć w Ameryce Północnej. Zatrudnia 15 tysięcy pracowników.

Źródło: www.rp.pl


HUSQVARNA POLAND Sp. z o.o. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D