White & Case M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k.: Numerem jeden na liście fuzji i przejęć na liście MergerMarket

26-01-2011

Firma zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby transakcji w rankingu Mergermarket firm prawniczych obsługujących fuzje i przejęcia w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw.

„Udało nam się zrealizować wizję pozostania numerem jeden wśród firm prawniczych działających na rynku fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej oraz we Wspólnocie Niepodległych Państw i utrzymać zdecydowaną przewagę” – skomentował ten fakt Michal Dlouhy, wspólnik z biura w Pradze współzarządzający praktyką fuzji i przejęć na region Europy Środkowo-Wschodniej. „Sukces ten zawdzięczamy rozwojowi wieloletnich stosunków z właścicielami i starszym kierownictwem kluczowych klientów, a także obsłudze najważniejszych transakcji realizowanych przez nich w regionie. Duża liczba powierzonych nam transakcji w tym regionie dowodzi, że nasza firma odniosła sukces w budowaniu tych stosunków” – dodał Michal Dlouhy.
Mergermarket – najlepsze na świecie niezależne narzędzie służące do zbierania informacji na temat fuzji i przejęć również potwierdza, że White & Case utrzymała najwyższą lokatę w zestawieniu za ostatnie pięć lat, doradzając w największej liczbie transakcji fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej od roku 2005.
Eric Michailov, wspólnik z biura w Moskwie współzarządzający praktyką fuzji i przejęć na region Europy Środkowo-Wschodniej, oczywiście również cieszył się ze zwycięstwa zespołu: „Fakty te są świadectwem olbrzymiego wysiłku włożonego przez naszych prawników, którzy przyczynili się do trwałego uznania firmy na rynku, jako lidera w dziedzinie fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej oraz we Wspólnocie Niepodległych Państw.”

Jedne z najważniejszych transakcji ilustrujących zaangażowanie White & Case w roku 2010:

  • Zbycie Ceske Radiokomunikace, a.s, o wartości 574 mln EUR – druga pod względem wielkości transakcja sprzedaży spółki niepublicznej w Europie Środkowo-Wschodniej oraz największa transakcja sprzedaży spółki w Republice Czeskiej;
  • Nabycie przez OAO Rostelecom pakietu większościowego w Svyazinvest Telecommunication Investment Joint Stock Company za kwotę ok. 689 mln EUR.

 Od początku roku 2010 White & Case doradzała w 28 transakcjach na obszarze całej Europy Środkowo-Wschodniej oraz Wspólnoty Niepodległych Państw o łącznej wartości szacowanej na 6,2 mld USD.


White & Case M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k. - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D