Radisson Collection Hotel, Warsaw: Maratończycy z Hoteli RadissonBlu i Park Inn by Radisson pobiegną dla chorych dzieci

12-09-2011

Grupa pracowników hoteli grupy Rezidor w Polsce weźmie udział w tegorocznym Maratonie Warszawskim, który odbędzie się 25 wrzesnia br. Grupa hotelarzy amatorsko uprawiających bieganie postanowiła nie tylko ukończyć Maraton, ale zebrać przy okazji 10 tys. złotych i pomóc spełnić marzenia nieuleczalnie chorych dzieci z Fundacji Mam Marzenie. Wrzesień, jak co roku, jest miesiącem, w którym wszystkie hotele grupy podejmują działania „Odpowiedzialni w biznesie”. Tegoroczna akcja odbywa się pod wspólnym hasłem „Hotele z sercem”.

- Jesteśmy grupą przyjaciół, których łączy wspólna pasja – bieganie. Wszyscy pracujemy na różnych stanowiskach  w hotelach Radisson Blu i Park Inn by Radisson w Szczecinie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. W tym roku postanowiliśmy wykorzystać naszą pasję,  by pomóc dzieciakom z Fundacji Mam Marzenie – mówi Krzysztof Więsław, Dyr. Ds. Finansowych na Europe Centralną, pomysłodawca akcji. - Wszyscy pobiegniemy w Maratonie Warszawskim, ukończymy go i zbierzemy 10 000 złotych. Taki jest nasz cel! Pobiegniemy nie tylko z myślą o wyniku, ale przede wszystkim aby zebrać pieniądze i pomóc spełnić marzenia nieuleczalnie chorych dzieci.

W Maratonie wystartuje ośmiu pracowników hoteli z Grupy Rezidor. Na co dzień pracują na różnych stanowiskach. Pomysłodawca i organizator akcji Krzysztof Więsław zwiazany z siecia  9 lat gdzie pełnie obowiązki Regionalnego Dyr. Ds. Finansowych na Europe Centralną, Wojtek Liszka od  2004 roku związany jestem z Rezidor Hotel Group w Polsce, od września 2008 pełni obowiązki dyrektora działu sprzedaży krakowskiego Radissona. Kolejny biegacz to Szef Kuchni w hotelu Radisson Blu w Gdańsku, Andrzej Lejman. Pobiegnie również Krzysztof Wozniczko  Dział Konferencji  w Hotelu Radisson Blu  we Wrocławiu i Mariusz Konieczny Dział Techniczny krakowskiego hotelu Park Inn by Radisson . Jedyną kobietą w zespole jest Agata Dobrowolska rownież pracownik krakowskiego hotelu Park Inn. Szczeciński Hotel Radisson Blu reprezentuja: Marek Ćwiek – Kontroler Finansowy maratończyk od lat oraz Paweł Pluto-Prądziński, prywatnie sędzia piłkarski. 

Zebrane pieniądze biegacze postanowili przeznaczyć na Fundację Mam Marzenie, z którą hotel RadissonBlu miał już okazję wcześniej współpracować. W ramach tej współpracy podopieczni Fundacji mieli okazję pomieszkać w hotelu i Cieszyc się wszystkimi atrakcjami pięciogwiazdkowego hotelu korzystając z basenu, urządzeń sportowych, pokoi i znakomitej restauracji.

Pomysł startu w Maratonie Warszawskim wpisuje się w działania grupy Rezidor ”Odpowiedzialni w biznesie”. W tym roku akcja odbywa się pod wspólnym hasłem ”Hotele z sercem ” W czasie tego miesiąca hotele organizują działania na rzecz swoich społeczności lokalnych, a także zbierają fundusze dla międzynarodowej fundacji ”World Childhood”.


Radisson Collection Hotel, Warsaw - więcej aktualności i informacji

Projekt i wykonanie i2D